Hakkımızda

 Vizyon

CoffeeNutz® 2013 yılında, daha fazla 'iyi' kahvenin, daha ulaşılabilir olması amacı ile kurulmuştur.
Bu hedefin gerçekleştirilmesinde en önemli etkenin doğru kavrulmuş taze kahve olduğu ana prensibi ile taze kavrulmuş kahve ve şişelenmiş soğuk demleme kahve üretimi yapmakta ve ayrıca CoffeeNutzLAB konsepti ile farklı kahve demleme yöntemlerini uygulamaktadır.

Güncelleme: 01.08.2013

Manifesto

Biz CoffeeNutz olarak, Açık Kaynak Ekoloji (Open Source Ecology) prensibine olabildiğince yakın çalışıyor, bu yaklaşımı savunuyor ve ilgili her türlü girişimi destekliyoruz. CoffeeNutz, etrafındaki marka, patent ve bunun gibi korunmaya yönelik tedbirin sadece ticari suistimali engelleme amacı ile alındığını ve CoffeeNutz olarak elde ettiğimiz tüm bilgi birikimi, uzmanlık, ticari sır, püf noktası vb. olarak addedilen bilgileri "lokalize" olmayı hedefleyen tüm bireysel üreticiler için elimizden geldiğince ifşa edeceğimizi ve paylaşmak konusunda gönüllülüğümüzü buradan duyuruyoruz.

Güncelleme: 01.08.2013

Kurucu Ömer AYDIN, SCAE L1 Certified Roaster: Kahve Kavuruculuğu hakkında Specialty Coffee Association tarafından Türkiye'ye verilen ilk sertifikanın sahibi olan Ömer Aydın, eğitimini İsveç Malmö'de Filip Akerblöm tarafından almıştır. 2013 yılında kurduğu CoffeeNutz Coffee Roasters ile tek tip "İtalyan Tarzı" espresso kavuruculuğunu bir adım öteye taşımak, farklı profil ve özellikli kahvenin ancak metodik yaklaşım ve iyi gözlem ile gelişebileceği farkındalığını yaratmak için eğitim ve workshoplar düzenlemektedir.

İletişim formu